Alen Durak 8. na 200m na Olimpijskim nadama u Poljskoj

Od 25-27. rujna održan je Turnir olimpijskih nada u Poljskoj (Bydgoszcz). Inače je ovo najjače natjecanje u svijetu za mlađe dobne uzraste (15-16 godina), pa ga stoga mnogi nazivaju i neslužbenim svjetskim prvenstvom za mlađe dobne uzraste.

Ukupno su nastupile 24 reprezentacije iz cijeloga svijeta!

Ispred Olimpika reprezentaciju Hrvatske su predstavljali: Alen Durak, Alen Nezić i Monika Pleša kao najmlađa sudionica natjecanja, te trener Miroslav Lipovac.

Alen Durak ostvario je sjajan plasman u finale inače olimpijske discipline 200m u kajaku jednosjedu gdje je na kraju zauzeo 8. mjesto! Sjajan je to rezultat imajući u vidu da je ovo prvi Alenov nastup za reprezentaciju Hrvatske. Zasigurno će spomenutom sportašu ovo biti veliki vjetar u leđa i poticaj na daljnji rad.

Naša postava dvosjeda u kojoj je Alen Durak nastupao sa partnerom Alenom Nezićem nažalost svoj nastup završava u polufinalu sa 8. mjestom što nije bilo dovoljno za ulazak u finale. Svakako vrijedi istaknuti i našu najuspješniju kadetkinju u Hrvatskoj Moniku Plešu koja je na 200 m također ostvarila plasman u polufinale, no tamo je zauzela 6. mjesto što također nije bilo dovoljno za prolazak u finale, ali još jednom napominjemo kako je Monika 2001. godište i bila je najmlađa natjecateljica u Poljskoj!